MAMA, TU MANO SPALVOTA VAIKYSTĖ….

Pavasarį , kai viskas gamtoje atbunda, sužaliuoja, nušvinta žiedų margumu,  minima  gražiausia pavasario šventė – Motinos diena.  Gražiausios eilės, skambiausios dainos,  įvairiaspalvių žiedų jūra šią dieną skiriami pačiam brangiausiam žmogui.  Kas geriau, jei ne vaikas, suvokia, kokia nuostabi, brangi ir miela jam yra jo Mama.  Piešinys,  visomis vaivorykštės spalvomis spinduliuojantis meile, nuoširdumu ir pagarba mylimiausiam žmogui- pati gražiausia dovana.  

Minint prasmingiausią ir pavasariškiausią metų šventę – Motinos dieną, gegužės 4-5 dienomis buvo organizuotas  Respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų konkursas – paroda „Sveikinsiu mamytę“. Dalyvių darbai buvo eksponuojami Tytuvėnų gimnazijos II korpuso salėje. Eksponatais galėjo gėrėtis ne tik Tytuvėnų lopšelio-darželio bendruomenė, bet ir Tytuvėnų gimnazijos mokiniai, tėveliai, mokytojai.  Konkurso- parodos idėja dar prieš trejus metus gimė jos iniciatorei lopšelio-darželio direktorės pavaduotojai ugdymui Irenai Levickienei. Pirmais metais šis renginys buvo organizuojamas tik tarp lopšelio-darželio grupių, antrais metais jis peraugo į   rajoninį, na o šiais metais dalyvauti vaikų piešinių konkurse buvo pakviestos visos Respublikos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos.  Sulaukėme 227 darbų iš 48 ugdymo įstaigų: Mažeikių, Kauno, Šiaulių, Kaišiadorių, Utenos, Zarasų, Panevėžio, Kelmės, Klaipėdos, Biržų, Varėnos, Marijampolės, Širvintų, Jurbarko rajonų. Kelmės rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Sauliaus Michailovo įsakymu sudaryta darbų vertinimo komisija gegužės 4 dieną rinkosi į posėdį, kuriame buvo įvertinti vaikų darbai ir išrinkti laimėtojai. Darbas vyko labai įtemptai, nes piešinių gausa, jų įvairovė, originalumas, atlikimo technika ir iš jų sklindanti vaikiška šiluma kiekvienam komisijos nariui kėlė savas emocijas. Konkursui pateikti kūrybiniai darbai buvo skirstomi pagal vaikų amžiaus grupes: I gr.- iki 3 metų, II gr. – 4-5 metų, III gr. – 6-7 metų. Komisija, vertindama darbus, atsižvelgė į vaikų kūrybiškumą, temos atitikimą, darbo originalumą, technikos savitumą, estetinį vaizdą. Ypatingas dėmesys buvo kreipiamas į vaikų piešinius, kuriuose neįžvelgtas suaugusiojo asmens indėlis.

Galutiniam vertinimui atrinkti 28 darbeliai, iš jų 9 – tapo konkurso nugalėtojais. 1 grupės (iki 3 m.) prizininkai: I vieta – Jorūnė Mikalajūnaitė (2 m.), Panevėžio r. Naujamiesčio vaikų l./d., vyr. auklėtoja Laima Bartaševičienė;II vieta – Meda Raugalaitė (3 m.), Kelmės r. Šedbarų vaikų l./d., vyr. auklėtoja Dijana Karpinienė;III vieta – Rugilė Šiaulinskaitė (3 m.), Panevėžio r. Ramygalos vaikų l./d., vyr. auklėtoja Daina Kuodienė. 2 grupės (4-5 m.) prizininkai:I vieta – Džiugilė Judkutė (4 m.), Mažeikių vaikų l./d. „Žilvitis“, auklėtoja metodininkė Lijana Vaičienė;II vieta – Samanta Lukošiūtė (5 m.), Mažeikių r. Viekšnių vaikų l./d. „Liepaitė“, auklėtoja metodininkė Aleksandra Norbutienė;III vieta – Dominyka Deltuvaitė (5 m.), Mažeikių r. Viekšnių vaikų l./d. „Liepaitė“, auklėtoja metodininkė Aleksandra Norbutienė.3 grupės (6-7 m.) prizininkai:I vieta – Aida Drazdauskaitė (6 m.), Mažeikių r. Viekšnių vaikų l./d. „Liepaitė“, auklėtoja metodininkė Aleksandra Norbutienė;II vieta – Urtė Kavaliauskaitė (7 m.), Šiaulių vaikų l./d. „Žilvitis“, auklėtoja metodininkė Edita Baranauskienė;III vieta – Viktorija Vilimaitė (6 m.), Šiaulių vaikų l./d. „Žilvitis“, auklėtoja metodininkė Lijana Vaičienė.                      

Visi konkursui pateikti darbai gegužės 8-21 d.  bus eksponuojami Kelmės rajono Suaugusių mokymo centre (Vytauto Didžiojo g. 110, Kelmė).                       

Dėkojame už aktyvų visų dalyvavimą konkurse ir  gražias idėjas.                                                      

KONKURSO AKIMIRKOS