Eilėraščių apie vabaliukus posmeliais gegužės 14 d.prasidėjo veikla „Voveriukų“ grupėje. Visą savaitė buvo vykdomas projektas „Vabaliukų loto“. Jau pirmą dieną kūrėme bei mokėmės taisykles ir pasižadėjimą saugoti gamtą, nešiukšlinti pievoje, nemindžioti ir leisti vabalėliams gyventi . Jei gamtoje nebūtų vabaliukų, tai nebūtų ir paukščiukų, juk viskas tarpusavyje taip susiję. Apie visa tai projekto metu rinkome informaciją iš knygų , žurnalų, stebėjome plakatus. Vaikai sužinojo, kokia gausybė vabaliukų gyvena aplink mūsų namus.

                          Tiriamoji veikla vyko lauke. Žygis į miškelį, kur radome ir stebėjome daug vabaliukų, o labiausiai įsiminė skruzdės ir jų skruzdėlynas. Pievoje, ieškojome boružėlių, drugelių. Matėme žolėse pasislėpusią sraigę ir daug kitų žolyno gyventojų. Veiklos metu žaidėme, deklamavome eilėraštukus, mokėmės priežodžių. Ugdytinai sužinojo, kaip vabalai juda, ropoja, skrenda su savo mažais sparneliais.

                           Tyrinėjimo lauke įspūdžius, grįžę į darželį, vaizdavo piešinukuose, lankstė iš popieriaus. Projekto metu vaikai organizavo piešinukų parodėlę. Ne vien apie vabaliukus kalbėjome, pasivaikščiojimų metu prisiminėme saugų elgesį gamtoje.

Mintimis dalinosi auklėtojos Laimutė Barčauskienė ir Audronė Stončienė.