Mieli tėveliai,

 

Kiekvienais metais, šiltėjant pavasario orams, ugniagesiams tenka išvykti gesinti degančią žolę, kuri užsidega ne be žmonių pagalbos. Dažni tokių gaisrų sukėlėjai yra vaikai. Užsidegus pievose sausai žolei, ugnis, genama vėjo, neretai persimeta į miškus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus. Tokių gaisrų padariniai būna neprognozuojami ir skaudūs, padaroma didelė žala gamtai. Deginant žolę žūsta ne tik augmenija ir gyvūnija, žmonių statiniai, tačiau pasitaiko ir žmonių aukų.

Ugniagesių gelbėtojų vardu norime paprašyti, kad Jūs atkreiptumėte dėmesį į šią aktualią problemą. Pasikalbėtumėte su savo vaikais apie skaudžias gaisrų pasekmes, kylančias dėl pernykštės žolės deginimo.

Primename, kad už pernykštės sausos žolės deginimą yra numatyta administracinė atsakomybė, o už nepilnamečių nusižengimus yra baudžiami jų tėvai (globėjai).

Kelmės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba prašo nedeginti pernykštės nenupjautos žolės. Tikimės, kad Jūsų patarimai ir pastabos vaikams, padės apsaugoti žmonių turtą ir gamtą nuo žolės gaisrų.

 

      

 

Šiaulių APGV Kelmės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba