Mūsų darželis dalyvauja Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ilgalaikės masinio vaikų užimtumo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ respublikiniame projekte „Futboliukas“. Tai humanitarinis, nepolitinis ir nekomercinis projektas, skirtas populiarinti uždarų patalpų futbolą, kurį įgyvendina Lietuvos futbolo federacija, bendradarbiaudama su švietimo ir ugdymo įstaigomis.

Projekto pagrindinis tikslas – naudojant žaidimus ir pedagoginę „smagaus futbolo žaidimo koncepciją“, suteikti vertingos ir praturtinančios žaidimo patirties, kartu populiarinant futbolą, pritraukiant vaikus ir ugdant įvairiausius jų talentus.

Projekto siekis – organizuojant žaidimus, skatinti ir stiprinti draugystę  ir sportinį bendradarbiavimą tarp projekto organizatorių ir dalyvių bei kaimyninių bendruomenių.

Visi 3-7 m. vaikai (berniukai ir mergaitės), kurie norėjo žaisti futbolą, dalyvavo 2 savaičių užsiėmimuose (nuo 2015-03-09 iki 2015-03-20). Užsiėmimai vyko kiekvieną dieną pradinės mokyklos salėje, juos vedė projekto koordinatorė PU pedagogė Rima Šivickienė drauge su grupių auklėtojomis ir futbolo treneriu Jonu Lebedžinsku. Dalyvavimas „Futboliuko“ projekte ugdo vaikų sportiškumą, stiprina vaikų sveikatą, bet svarbiausia – suteikia gerų emocijų.

Grupių veikloje taip pat atsispindėjo „futboliukas”: vaikai dekoravo futbolo kamuolius, žaidė įvairius stalo žaidimus, piešė futbolininkus, domėjosi jų apranga, vaidino. Tėveliams padedant, iš namų nešėsi žurnalus, knygas apie futbolą, sirgalių atributiką. Vyko pedagogių, šeimų, ugdytinių komandų futbolo turnyrai. Vaikai ir pedagogės ne tik žaidė, bet ir kūrė savo komandų skanduotes, šūkius.

Kovo 24 dieną vyko Lietuvos futbolo federacijos ir Masinio futbolo asociacijos ilgalaikės vaikų futbolo vystymo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ projekto „Futboliukas“ uždarymas. Projekto baigiamuoju renginiu tapo sporto šventė „Futboliuk, mūsų draugas visad būk“.

Renginyje dalyvavo LFF masinio futbolo asociacijos prezidentas Anatolijus Stacenko, Kelmės rajono vicemeras Kęstutis Bilius, Kelmės vaikų ir jaunimo sporto mokyklos treneris Jonas Lebedžinskas, laikraščio „Kelmiškiams“ redaktorė Monika Žukauskaitė. Visus susirinkusius pasveikino lopšelio-darželio direktorė Daiva Žilinskienė.

Nuotaikinga projekto uždarymo šventė prasidėjo draugystės ratu. Šventės metu visus linksmino personažai: Šarka, Pelytė, Futboliukas.  Renginyje linksmai bendravo linksmasis Futboliukas ir Pelytė. Komandos prisistatė skanduotėmis, dainavo dainą „Žaidžiam futboliuką“. Po mankštos prasidėjo paskutinės projekto „Futboliukas“ varžybos. Sužaistos trejos draugiškos rungtynės, kurių metu mažieji futbolininkai parodė įgytus įgūdžius ir žinias. Visų rungtynių metu liejosi geros emocijos, o sirgaliai su savo gamybos atributika ypač karštai palaikė savo komandas. Sporto salėje savo jėgas išbandė jungtinė moterų ir vyrų komandos. Visų grupių vaikai gavo firminius LFF lipdukus-atšvaitus, diplomus, saldžias dovanėles. Prezidentas padovanojo tris futbolo kamuolius.

Kaip visada, nugalėjo draugystė. Pavasario saulutė ir linksmasis Futboliukas pakvies į stadionus ir mažus, ir didelius.

 

PU pedagogė Rima Šivickienė.