Pirmoji valandėlė „Vitaminai – mūsų draugai“ pravesta spalio 22 dieną Tytuvėnų gimnazijos pirmoje klasėje. Valandėlę vedė mokytoja Dalia Lauraitienė.  Mokytoja veiklą pradėjo bendra mankšta priešmokyklinukams ir pirmokams. Po mankštos mokytoja Dalia vaikams papasakojo, kad daržovės ir vaisiai suteikia ir palaiko sveikatą, padeda atgauti jėgas, išvengti ligų. Atšalus orams, vaikai pradeda dažniau sirgti. Todėl ruduo dosnus šviežiais vaisiais ir daržovėmis, ir yra  geriausias laikas stiprinti mažųjų sveikatą. Mokytoja akcentavo, kad kuo įvairesnių rūšių ir spalvų vaisių, daržovių gaus organizmas, tuo bus didesnė nauda. Todėl rudenį, kai užauga daug ir įvairių vaisių bei daržovių, vaikai jų turi gauti kuo daugiau. Svarbiausia vaiko mityboje – įvairumas.

Po paskaitėlės vaikai turėjo pasukti galveles ir įminti įvairias mįsles apie vaisius ir daržoves, o mokytoja Dalia komentavo, kokių vitaminų turi vienos ar kitos daržovės, vaisiai. Pertraukėlės metu priešmokyklinukai ir pirmokai kartu mankštinosi.

Vyko viktorina „Ką žinai apie vaisius ir daržoves“? Viktorinos metu vaikai turėjo teisingai pasirinkti vieną atsakymą iš kelių siūlomų variantų. Į vienus klausimus teisingiau atsakinėjo priešmokyklinukai, į kitus – pirmokai. Pasibaigus viktorinai, vaikai galėjo linksmai pasijuokti iš geriausių Lietuvos vaikų darbelių. Vaikai sukūrė pasakų veikėjus iš vaisių ir daržovių.

„Pelėdžiukai“ pirmokams dainavo „Vitaminų dainelę“, inscenizavo Z.Gaižauskaitės eilėraštį „Rieda gatvėmis kopūstas“.

Mokytoja Dalia Lauraitienė pasidžiaugė vaikų žiniomis, pasiūlė pabandyti kartu su tėveliais pasidaryti darbelių iš vaisių ir daržovių, nepamiršti jų kuo daugiau valgyti, nuolat sportuoti.

„Pelėdžiukų“ grupės vaikai dėkoja mokytojai Daliai už įdomią sveikatos valandėlę „Vitaminai – mūsų draugai“.