Sausio mėnesį Tytuvėnų vaikų lopšelio-darželio bendruomenė vykdė 2019–2021 m. Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio įgyvendinamo projekto Nr. SRF-SRO-2019-1-0184/SIĮ „Saugus, aktyvus ir sveikas“ veiklas.

Kelmės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Irmina Stonkienė vedė šiaurietiško ėjimo pamokėles. Jų metu specialistė supažindino vaikus su šiaurietiško ėjimo istorija, su šiaurietiško ėjimo lazdomis, jų paskirtimi. Tytuvėnų vaikų lopšelio-darželio bendruomenė atliko įvairius pratimus su lazdomis ir mokėsi eiti su jomis.

Pasaulinės sniego dienos minėjimo renginyje įstaigos pedagogai persirengė žiemos veikėjais. Buvo ir Karalienė Žiema, ir Zuikis, Baltoji Meška, Besmegenis, Lokys, Vėjukė, Pūga. Vaikai, pasipuošę baltai, ieškojo Karalienės Žiemos. Surado ją ir kartu su kitais žiemos veikėjais šoko, dainavo, sportavo, kūrė žiemos piešinį, o renginio pabaigoje vyko „sniego gniūžčių mūšis“. Veikla vyko įstaigos sporto aikštyne.

Tytuvėnų vaikų lopšelio-darželio ir Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio bendruomenės dalyvavo sportinėse rungtyse „Aš ir tu sportuokime kartu“. Kiekviena komanda turėjo atlikti rungtis – „Ledo ritulys“, „Slidės“, „Taiklioji ranka“, „Pastatyk besmegenį“, „Nuvežk besmegenį“, „Permesk sniego kamuolį“. Jos vyko Kelmės sporto centre.

Vaikai, dalyvaudami veiklose, ne tik smagiai leido laiką, ugdėsi fizinio aktyvumo poreikį, išbandant žiemos sporto šakas, skatinant bendruomenės narių sveiką gyvenimo būdą, socialines kompetencijas, bet ir stiprino pozityvų požiūrį į aktyvų poilsį lauke.

Projektas „Saugus, aktyvus ir sveikas“, kurį įgyvendina Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelis-darželis kartu su Tytuvėnų vaikų lopšeliu-darželiu, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Šiaurietiško ėjimo pamokėlės

       

Pasaulinės sniego dienos minėjimas

       

Sportinės rungtys „Aš ir tu sportuokime kartu“