Pas „Voveriukus“ ir „Pelėdžiukus“ svečiavosi senelė Baltė – bibliotekininkė D. Galbuogienė. Ji vaikams paskaitė iš Daivos Molytės-Lukauskienės knygelės „Kaip kiras gintarus rinko“. Klausydamiesi pirmos „Gintarinės pasakaitės“, vaikai sužinojo, iš ko ir kaip pasidarė gintaras. Išgirdo apie keistuolį kirą Aidį Vakarį, kuris kartą nuplasnojo prie Baltijos kranto ir išvydo bangų išmestus gintaro gabalėlius. Jie buvo nuostabūs! Tuo metu beviltiškai buvo įsimylėję kielę Bangelę Kolytę, tai svajojo jai ištraukti iš jūros patį vertingiausią grynuolį. Ruonio Skalvijaus Opos padedamas, pasigamino graibštą, ištraukė trokštamą gintarą, išmoko daryti papuošalus. Savo draugei kiras sukūrė stebuklingų galių turintį amuletą ir dar daug visokių grožybių. Kartą kielė netyčia pametė stebuklingą papuošalą. Šis atiteko požemių karalystės būtybei, kurią gintaro galios išvadavo nuo prakeikimo ir pavertė dailia mergina. Ir dabar ji matoma rytmečio danguje, tarsi Aušra ar Aušrinė… Baigusi skaityti senelė paragino pasidomėti kitomis pasakaitėmis ir pakvietė visus suverti amuletus, kuriuos vaikai pasikabino savo grupėse. Ačiū Baltei už skatinimą skaityti, už įdomią veiklą.