Užgavėnės – išskirtinė metų diena, viena linksmiausių žiemos švenčių. Nors šiemet šalčio ir sniego buvo nedaug, vis dėlto, vaikų lopšelio-darželio bendruomenė pasiruošė tradiciniam ir triukšmingam žiemos išvarymui. Įstaigos aikštyne vyko šventė „Žiema žiema, bėk iš kiemo“. Auklėtojos kartu su vaikais, persirengę įvairiais personažais: čigonėlėmis, žydeliais, velniukais, raganaitėmis, baisuokliukais ir kt., linksmai šoko, dainavo, pokštavo, įvairiais burtais ir užkalbėjimais ginė žiemą. Nuo triukšmo net meška pakilo iš žiemos miego. Paskui vyko žūtbūtinė Lašininio ir Kanapinio kova. Su vaikų pagalba virvės traukimą laimėjo Kanapinis ir džiaugsmingai pranešė apie artėjantį pavasarį. O kai atsipūtė, abu kovotojai visus vaišino ir sveikatos linkėjo. Sveikata rūpinosi ir geroji Daktarėlė – kažkokiu purškaliuku dalyvius „dezinfekavo“ nuo visokių virusiukų, mikrobiukų ir bakterijų. Dar vyko visokiausios jėgos ir taiklumo varžytuvės. Pasirodo, viską stebėjo Morė, bet ir jai kliuvo – persirengėliai visą savyje susikaupusį blogį nukreipė į ją. Toji, šito neatlaikiusi, kažkur pranyko. Visi klegėdami ir tarškindami, barškindami viskuom, ką tik buvo pasičiupę, apėjo visus pakampius ir tikrai žiemužei teks trauktis iš mūsų kraštų.