Lapkričio 16 d. minima Tarptautinė tolerancijos diena. Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių grupių – jie skiriasi išorine išvaizda: odos, akių, plaukų spalva, ir t.t. Skiriasi ir savo mąstymu. Mes galime nemėgti kai kurių iš jų, ir, žinoma, kai kurie gali nemėgti ir mūsų. Tačiau jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar įžeidinėjimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiai. Logopedė-specialioji pedagogė Sandra A. vaikams papasakojo, kokia žodžio „Tolerancija“ reikšmė, koks yra tolerantiškas žmogus, kaip reikia būti tolerantišku, apie pakantumą, draugiškumą, pagalbą vieni kitiems. Visi pritarė, kad nori padėti kitiems, užjausti, sugeba gerbti kito nuomonę, išklausyti, gerbti visų šalių papročius. Mažieji suprato, kad visi žmonės lygūs, jiems dažnai reikia tų pačių dalykų kaip ir kiekvienam iš mūsų, gal tik neįgaliajam ir senjorams reikia daugiau mūsų dėmesio ir pagalbos.

Šiais metais Tarptautinės tolerancijos dienos simbolis Tolerancijos Dėlionė! Šių metų temą padiktavo išgirsta mintis, jog mūsų visuomenė kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių. Ją sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą… Kiekvienas iš mūsų – maža tos dėlionės dalis. Lopšelio-darželio vaikai patys piešė ir spalvino piešinukus, iš kurių sudėliojo Saulę! Ji mūsų gyvybės, šviesos ir šilumos simbolis.